Lauku reģistra dati

Lauku reģistra daļas uzdevums ir ne tikai uzturēt un aktualizēt ģeotelpisko informāciju, bet arī nodrošināt tās pieejamību jebkuram lietotājam. Līdz šim lauku reģistra dati klientiem bija pieejami publiskajā kartē un pēc individuāliem datu pieprasījumiem. Lai padarītu datus pieejamus plašākai sabiedrībai un paātrinātu procesus, ir izveidots ģeotelpisko datu serviss jeb WFS (Web Feature Servicepakalpe, kas sniedz iespēju jebkuram interesentam pievienot, apskatīt, lejupielādēt un rediģēt sevis interesējošo ģeotelpisko informāciju uz privātās darbvirsmas. WFS ir standarta protokols, kas kalpo ģeotelpisko vektordatu kopu lejupielādes nodrošināšanai internetā un to ģenerē karšu serveris, izmantojot datus no ĢIS datu bāzes. Lauku reģistra datu atjaunošana notiek vairākas reizes dienā, kas nozīmē, ka jebkuram lietotājam ir pieejama aktuālākā lauku bloku un klienta lauku informācija.

Lauku atbalsta dienests lauku bloku un klientu lauku WFS pakalpi nodrošina bez maksas, kas nozīmē, ka interesentam nepieciešams vien dators, interneta pieslēgums un kāda no ģeotelpiskās informācijas attēlošanai paredzētajām programmām, piemēram, QuantumGIS (QGIS) (brīvpieejas) vai ArcGIS Pro. Šobrīd visvienkāršākā un jebkuram lietotājam pieejamākā ir brīvpieejas programma QGIS.

 QGIS pamācības:

  1. Izvēlieties ikonu “Pievienot WFS slāni”
  2. Nospiediet “Jauns”
  3. Logā, kurš atveras, ierakstiet servera nosaukumu, piemēram “Lauku bloki” un iekopējiet lauku WFS servisa linku (skatīt zemāk)
  4. Nospiediet “Pieslēgties” un tālāk “Pievienot”

WFS pakalpes apraksts:

1. LAD:Lauku bloki -  https://karte.lad.gov.lv/arcgis/services/lauku_bloki/MapServer/WFSServer

Paskaidrojums atribūtiem:

Atribūts: Paskaidrojums:
 BLOCK_NUMBER  lauku bloka numurs
 BLOCK_AREA  lauku bloka platība
 VALID_FROM  pēdējo izmaiņu datums
 MLA  apgabali ar dabas un citiem specifiskiem ierobežojumiem
 HIST_ID  ģeometrijas identifikators

 

2. LAD:Lauki   klienta deklarēto lauku ģeometrijas: https://karte.lad.gov.lv/arcgis/services/lauki/MapServer/WFSServer

Paskaidrojums atribūtiem:

Atribūts: Paskaidrojums:
PERIOD_CODE pieteikuma gads
PARCEL_ID ģeometrijas identifikators
PRODUCT_CODE deklarētās kultūras kods
PRODUCT_DESCRIPTION kultūras koda atšifrējums
AID_FORMS pieteiktie atbalsta veidi
AREA_DECLARED pieteiktā platība
DATA_CHANGED_DATE datu izmaiņas datums

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.