Cūkkopji! Var pieteikties atbalstam Covid-19 negatīvās ietekmes mazināšanai!

21. septembris, 2021
Valsts atbalsts

No šā gada 21.septembra līdz 30.septembrim Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā var iesniegt pieteikumu valsts atbalsta saņemšanai Covid-19 izplatības negatīvās ietekmes mazināšanai cūkkopības nozarē. Atbalstu piešķir par neiegūtajiem ieņēmumiem periodā no 2021. gada 1.maija līdz 31.jūlijam.

Ieņēmumu atbalstu piešķir par attiecīgajā periodā:

  • kaušanai realizētu cūku, tostarp izmantojot kaušanas pakalpojumu un dzīvnieku izvedot kaušanai uz citu valsti, ja cūku skaits nav mazāks par trim;
  • realizētu atšķirtu sivēnu, tostarp dzīvnieku izvedot audzēšanai vai nobarošanai uz citu valsti, ja sivēnu skaits nav mazāks par pieciem.

Provizoriskās atbalsta likmes:

  • 19,34 eiro par kaušanai realizētu cūku;
  • 7,36 eiro par realizētu atšķirtu sivēnu.

Ja minētajam periodam aprēķinātā kopējā atbalsta summa pārsniegs pieejamo finansējumu, Lauku atbalsta dienests proporcionāli samazinās izmaksājamos atbalstus visiem lauksaimniekiem, kas būs pieteikušies atbalstam šajā periodā.

Ieņēmumu atbalstu piešķir, nepārsniedzot Komisijas 2020. gada 19. marta paziņojumā "Pagaidu regulējums valsts atbalsta pasākumiem, ar ko atbalsta ekonomiku pašreizējā Covid-19 uzliesmojuma situācijā" (C(2020)1863), noteikto kopējo ierobežota apjoma atbalsta apmēru – 225 000 eiro saistīto personu grupai.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.