Īstermiņa aizdevums no vienotā platību maksājuma

29. aprīlis, 2022
Valsts atbalsts

Ir apstiprināta kārtība par valsts atbalsta piešķiršanu lauksaimniekiem īstermiņa aizdevuma veidā.

Atbalsta mērķis ir stabilizēt naudas plūsmu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, piešķirot šādu aizdevumu. Tas nodrošina iespēju lauksaimniekiem saņemt vienotā platības maksājuma avansu bezprocentu īstermiņa aizdevuma veidā brīdī, kad aktīvi notiek lauksaimniecībā izmantojamās zemes apstrādes un sējas darbi, kā arī to veikšanai nepieciešams iegādāties nepieciešamās izejvielas un materiālus.

Īstermiņa aizdevums tiek piešķirts no vienotam platības maksājumam paredzētā avansa maksājuma summas vai aprēķinātā gala maksājuma par kārtējā gadā vienotajam platības maksājumam apstiprinātajām platībām. Vienam pretendentam aizdevuma kopējo summu aprēķina ar likmi 40 eiro par vienu hektāru. Aizdevumu piešķir, ņemot vērā kārtējā gadā vienotajam platības maksājumam apstiprināto platību. Rudenī tas tiks dzēsts no piešķirtā vienotā platības maksājuma.

Šogad lauksaimnieki var pieteikties īstermiņa aizdevumam no vienotā platību maksājuma Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā no 16. marta līdz 1. septembrim.  Plašāka informācija par pieteikšanos ir skatāma dienesta mājaslapā.

Tālrunis uzziņām: 67095000.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.