Mūsu nacionālā vērtība - mazjūras zvejnieki

12. janvāris, 2022
Projekti un investīcijas

Kas ir mazjūras zvejnieki? Tie ir piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejnieki, kuri saglabā un popularizē piekrastes zvejas tradīcijas.

Lauku atbalsta dienesta Zivsaimniecības un valsts atbalsta direktors Rinalds Vācers atzīst, ka iespēja zvejot piekrastē Latvijā ar katru gadu kļūst aizvien sarežģītāka, tomēr mazjūras zvejnieki joprojām un neatlaidīgi turpina jau izsenis iesākto - zvejo zivis piekrastē.

Ir pieejamas Eiropas Savienības atbalsta programmas, ar kurām piekrastes zvejnieki var īstenot projektus, lai uzlabotu un  dažādotu savu darbību. Tas palīdz  nodrošināt ienākumus visa gada garumā. Pēdējos gados zvejas tīklus bojā arī roņi, tāpēc  ir kompensācijas par roņu nodarītiem kaitējumiem.

Dienestam ir svarīgi arī turpmāk atbalstīt zvejniekus. Jaunajā plānošanas periodā piekrastes zvejniekiem ir paredzēts jauns, mērķtiecīgi tieši viņiem veidots atbalsta pasākums  izaugsmei.  

Kā stāsta paši mazjūras zvejnieki: “Tas ir visu mūsu, Latvijas cilvēku, interesēs, lai mēs tādi būtu un tā zivtiņa būtu pieejama cilvēkiem. Zvejnieks, piekrastes zvejnieks ir tāds kā pēdējais “mohikānis” - izdzīvotājs. Bet lielākais sasniegums ir tas, ka mēs esam kopā. Gandarījumu sniedz šis darbs zvejniecībā - tas ir mūsu dzīvesveids”.

Noskatieties video materiālu, kur piekrastes zvejnieki klāsta par savu ikdienu, neatlaidību un darbā gūto rūdījumu!

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.