Sezonas laukstrādniekus varēs nodarbināt un reģistrēt arī akmeņu lasīšanas darbos

20. maijs, 2022
Citi pasākumi

Lai vēl vairāk atvieglotu sezonas laukstrādnieku nodarbināšanu, ir paredzēta iespēja samazināt nodokļu slogu arī tiem sezonas strādniekiem, kas tiek nodarbināti akmeņu lasīšanas darbos, lai nodrošinātu lauksaimniecības zemes sagatavošanu produkcijas ražošanai (aršana, sēšana, ražas novākšana u.tml.). Līdz šim sezonas laukstrādnieku nodarbināšana bija atvieglota tādos darbos kā augļkoku, ogulāju un dārzeņu sēja vai stādīšana, sējumu un stādījumu kopšana, ražas novākšana, augļu, ogu un dārzeņu šķirošana.

Ir arī pagarināts laika periods no 65 dienām līdz 90 dienām, kad sezonas darbos nodarbinātā ienākumiem var piemērot sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu.

Sezonas laukstrādnieku reģistrācijai noderīga ir LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma. Dienests ir pilnveidojis arī mobilo lietotni, kas piedāvā iespēju lauksaimniekiem ātri un ērti veikt nodarbināto reģistrāciju, kā arī apskatīt aktuālo informāciju par sezonu.

Sezonas laukstrādnieki FB.png

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.