Skolas piens un Augļi skolai (līdz 2016./2017. mācību gadam)

Eiropas Komisijas finansētā programma “Atbalsts piena produktu piegādei izglītojamiem” jeb “Skolas piena” programma bija viens no vienotā Tirgus kopējās organizācijas atbalsta instrumentiem, lai arī programmas pamatmērķi saistīti ar veselīga uztura un piena patēriņa veicināšanu starp skolēniem, nevis tirgus regulēšanu.

Programmas ietvaros izglītojamiem bija iespēja katru mācību dienu saņemt līdz 250 ml piena vai noteiktu piena produktu par samazinātu cenu, bez tam, programma paredzējaiespēju dalībvalstij piešķirt papildus finansējumu no valsts budžeta, ļaujot produktu cenu vēl vairāk samazināt vai pat nodrošināt tos bez maksas.

Eiropas Komisijas Programma „Augļi skolai” bija veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, varējanodrošināt skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus, ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū.

Programma "Augļi skolai" mērķi - veicināt lauksaimniecībā nodarbināto personu ienākumus, stabilizēt tirgu, gan pašreiz, gan turpmāk nodrošināt piedāvāto produktu pieejamību, kā arī panākt, lai gados jaunie svaigu augļu un dārzeņu patērētāji ieciena šos produktus un lieto tos uzturā lielākā daudzumā arī turpmāk.

Informācija par programām

Sākot ar 2017./2018. mācību gadu divas līdzšinējās programmas – programma „Augļi skolai” un programma „Skolas piens” – tiek apvienotas vienā programmā skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu. Aktuālā informācija par programmu lasāma: www.piensaugliskolai.lv

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.