Covid-19 atbalsts 2020.gadā

Valdība 2020. gada aprīlī pieņēma lēmumu, ka no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tiks sniegts atbalsts 45,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem.

Atbalsta piešķiršanu nosaka MK noteikumi Nr. 219 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts atbalstu lauksaimniecībai, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi".

Pieejami vairāki atbalsta pasākumi:

  1. Vienreizējs atbalsts ienākumu stabilizēšanai atsevišķu lopkopības nozaru lauksaimniekiem, kas nodarbojas ar piena ražošanu, gaļas liellopu un nobarojamo cūku audzēšanu.
  2. Vienreizējs atbalsts skolu ēdinātājiem un dārzeņu ražotājiem par ārkārtējās situācijas laikā neizlietotiem pārtikas produktiem, kas bija paredzēti ēdināšanas nodrošināšanai bērnudārzos un skolās un kurus nebija iespējams šim mērķim izlietot.
  3. Atbalsts gatavās pārtikas produkcijas krājumu izmaksu pieauguma un apgrozījuma samazinājuma radīto grūtību mazināšanai pārtikas preču ražotājiem un primārajiem ražotājiem, kas nesaņem iepriekšminētos atbalstus.
  4. Atbalsts kredītprocentu dzēšanai / apdrošināšanas polišu daļējai segšanai.

cov-19 Slide2.PNG

Maksimālais atbalsta apjoms

Maksimālais atbalsta apjoms kopā ar citiem Covid-19 atbalstiem vienam pārtikas ražošanas uzņēmumam nedrīkstēs pārsniegt 800 tūkst. eiro, vienam primāro produktu ražošanas uzņēmumam, t.sk. lauksaimniekam, – ne vairāk kā 100 tūkst. eiro, bet vienam zivsaimniecības un akvakultūras uzņēmumam – ne vairāk kā 120 tūkst. eiro.

Pasākumā “Atbalsts kredītprocentu dzēšanai / apdrošināšanas polišu daļējai segšanai” šāds maksimālais atbalsta apjoms nav noteikts.

corona-Slide3.png

Informācija par līdzekļu piešķiršanu un izlietojumu Covid-19 izplatības seku mazināšanai un pārvarēšanai

Atskaites publicētas Zemkopības ministrijas mājaslapā.

Lai nodrošinātu caurskatāmu un sabiedrībai pieejamu informāciju par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu atbalsta pasākumiem Covid-19 seku mazināšanai atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 11. augusta rīkojuma sēdes protokollēmumam Nr. 47 93.§ un Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma 5.pantam:

Informācija par Covid-19 izplatības seku pārvarēšanai sniegto atbalstu

 

Plašāka informācija par katru no pasākumiem

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.