Atbalsts ienākumu stabilizēšanai noteiktām lopkopības nozarēm

Šis ir vienreizējs atbalsts lauksaimniecībai ienākumu stabilizēšanai atsevišķu lopkopības nozaru lauksaimniekiem, kas nodarbojas ar piena ražošanu, gaļas liellopu, nobarojamo cūku un sivēnmāšu audzēšanu, bet tikai tajā gadījumā, ja nozares ieņēmumi attiecībā uz slaucamām govīm un liellopiem periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnija mēnesim un periodā no 2020.gada jūlija līdz septembra mēnesim, bet cūkkopības nozarē periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnija mēnesim un periodā no 2020.gada jūlija līdz oktobra mēnesim samazinājušies par 5 % salīdzinājumā ar noteikto atsauces periodu.

Līdz 2020.gada 20.jūlijam visās nozarēs par periodu no 2020.gada aprīļa līdz jūnijam un līdz 2020.gada 6.novembrim piena ražošanas un  gaļas liellopu audzēšanas nozarē par periodu no 2020.gada jūlija līdz septembrim Zemkopības ministrija aprēķina, vai bijuši zaudējumi.

cov_19_slide4-2.png

Par slaucamām govīm

 1. Atbalsts slaucamām govīm, ja no 2020. gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam vai no 2020.gada 1.jūlija līdz 30.septembrim bijušas vismaz 3 slaucamas govis un piens pārdots piena pārstrādātājam.
 2. Ir bijis vismaz 5 % ieņēmumu kritums pret iepriekšējo 3 gadu attiecīgo laika periodu.
 3. Maksājums nav lielāks kā 86 eiro par slaucamu govi.

Par gaļas liellopiem

 1. Atbalsts par gaļas šķirņu vai šādu šķirņu krustojumā iegūtu liellopu un par piena šķirņu vai kombinētās (piena-gaļas) šķirnes vīriešu kārtas liellopu, kas izaudzēts saimniecībā un realizēts 2020.gadā no aprīļa līdz jūnijam vai 2020.gadā no jūlija līdz septembrim.
 2. Realizācijas brīdī liellopa vecums ir sasniedzis vismaz sešus mēnešus.
 3. Liellops ir izaudzēts saimniecībā, ja līdz realizācijas dienai tas ir atradies audzētāja saimniecībā vismaz no triju mēnešu vecuma vai tajā noturēts vismaz sešus mēnešus.
 4. Ir bijis vismaz 5 % ieņēmumu kritums pret iepriekšējo 3 gadu attiecīgo laika periodu.
 5. Maksājums 137 eiro par gaļas šķirnes liellopu vai 96 eiro par piena, piena-gaļas šķirnes bulli.

Par nobarojamām cūkām

 1. Atbalsts par nobarojamu cūku, kas 2020. gadā no aprīļa līdz jūnijam vai 2020.gadā no jūlija līdz oktobrim realizēta kautuvei vai nosūtīta uz kautuvi nokaušanai.
 2. Ir bijis vismaz 5 % ieņēmumu kritums pret iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu.
 3. Maksājums 22,15 eiro par nobarojamo cūku.

Par sivēnmātēm

 1. Atbalsts par sivēnmāti, kas novietnē reģistrēta pēc stāvokļa 2020.gada 30.jūnijā vai pēc stāvokļa 2020.gada 31.oktobrī.
 2. Ir bijis vismaz 5 % ieņēmumu kritums pret iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu.
 3. Maksājums 40 eiro par sivēnmāti.

Maksājumi tiks veikti atbilstoši Lauksaimniecības Datu centrā reģistrēto dzīvnieku skaitam. Maksājums tiks veikts par visiem dzīvniekiem, ja nozarē būs konstatētas norādītās grūtības.

Maksimālais atbalsts 100 000 eiro.

Pieteikšanās

Papildus pieteikums lauksaimniekam nav jāsniedz.

Plašāku informāciju var noskaidrot, zvanot uz tālruni 67095000.

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.