Atbalsts par iznīcinātajiem vai ziedotajiem produktiem

Atbalstam par iznīcinātajiem vai ziedotajiem produktiem var pieteikties pārtikas uzņēmums, pašvaldība vai izglītības iestāde, kas nodrošina ēdināšanu izglītības iestādē (turpmāk – ēdinātājs) un dārzeņu ražotājs, kas ēdinātājam piegādā produktus (turpmāk – dārzeņu ražotājs), par ārkārtējās situācijas laikā neizlietotiem pārtikas produktiem, ja tie bija paredzēti ēdināšanas nodrošināšanai pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs, kurās ir pārtraukts mācību process klātienē.

cov19 Slide8.PNG

Atbalstu ēdinātājam piešķir vienreizēja maksājuma veidā par pārtikas produktiem ar derīguma termiņu līdz diviem mēnešiem, ja tie iznīcināti vai izplatīti bez maksas vienai vai vairākām tādām saņēmēju grupām kā sabiedriskā labuma organizācijas, stacionārās ārstniecības iestādes, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas, patversmes un naktspatversmes, brīvības atņemšanas iestādes, zooloģiskie dārzi un dzīvnieku patversmes. Atbalsta summa par iznīcinātajiem vai bez maksas izplatītajiem produktiem ir vienāda ar attiecīgo produktu vērtību, kas par saņemto preci norādīta preču pavadzīmē – rēķinā no produkta piegādātāja.

Atbalstu dārzeņu ražotājam piešķir vienreizēja maksājuma veidā par dārzeņu produkciju, kas izplatīta bez maksas vienai vai vairākām iepriekš minētajām saņēmēju grupām. Atbalsta summa par produktiem, kas izplatīti bez maksas, ir vienāda ar attiecīgo produktu vērtību, kas norādīta normatīvajos aktos.

Kopējā noteiktā atbalsta summa noteikta 2,5 miljoni eiro.

Cov19 Slide9.PNG

Pieteikšanās

Pieteikšanās notiek līdz 2020. gada 15. maijam. Dienests atbalstu piešķir līdz 2020. gada 31. decembrim.

Kopējam atbalsta pieprasījumam pārsniedzot minēto kopējo atbalsta apmēru, pretendenta atbalstam tiek piemērots proporcionāls samazinājums.

Plašāku informāciju var noskaidrot, zvanot uz tālruni 67027888, 67027898.

 

Dokumenti

Atbalsta apakšveida "Atbalsts par iznīcinātajiem vai ziedotajiem produktiem" iesnieguma aprēķini:

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.