Tirgus pasākumi

Tirgus veicināšanas pasākumi:

  • Valsts un ES atbalsts augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs – Augļi skolaiAtbalstu piešķir par āboliem, bumbieriem, lielogu dzērvenēm, kā arī par dārzeņiem – kāpostiem, kolrābjiem, burkāniem un kāļiem, vai arī šo produktu asorti.
  • Atbalsts piena un piena produktu piegādei izglītības iestādēs – Skolas piensSaskaņā ar šo programmu ES maksā subsīdijas skolām un bērnudārziem, lai nodrošinātu bērnus ar augstvērtīgu pienu un piena produktiem. Sākot ar 2014. gada 1. martu, piena produktu piegādēm piemēro valsts atbalsta likmi 0.54 eiro par 1l piena.

Šajās programmās pieteikumus un dokumentus var iesniegt arī elektroniski, izmantojot elektronisko pieteikšanās sistēmu - EPS.

Atbalsts ražotāju organizācijām augļu un dārzeņu sektorā

Ražotāju grupa ir ne mazāk kā piecu ražotāju apvienība, kuras pamatdarbība ir biedru saražoto produktu realizācija. Ražotāju grupa saņem ES atbalsta investīciju iegādei un ne vēlāk kā pēc 5 (pieciem) gadiem kļūst par ražotāju organizāciju.

Atbalsts ražotāju organizācijām zivsaimniecības nozarē:

ES paredzējusi, ka ražotāju organizāciju iniciatīva uzlabot zivsaimniecības kvalitāti būtu jāveicina ar attiecīgo organizāciju īpašu atzīšanu. Savukārt atzītām organizācijām uz ierobežotu laiku ir attaisnojoši piešķirt atbilstošas kompensācijas.

Īpašs atbalsts biškopībai:

ES atbalstu biškopības programmas ietvaros 2014. – 2016.gadam piešķir šādiem pasākumiem:

  • bišu skaita atjaunināšana stropos;
  • informācija-tehniskā palīdzība – kursi, semināri, apmācības;
  • lietišķās pētījumu programmas biškopības produktu jomā – analīžu izmaksas,  paraugu savākšana, iepakošana, nosūtīšana, atskaites.

Uz atbalstu var pretendēt biškopju organizācijas, kuras reģistrētas biedrību un nodibinājumu reģistrā un atbilst MK noteikumiem Nr.99.

Piena un piena produktu ražotāju organizācijas:

Ministru kabineta 2013.gada 5.februāra noteikumi Nr.80 paredz, ka piena ražotāju organizācijas, to asociācijas un piena starpnozaru organizācijas atzīst Lauku atbalsta dienests. Tāpat noteikumi paredz, ka LAD atsauc organizāciju atzīšanu, ja pārbaudēs tiek konstatēta organizācijas neatbilstība atzīšanas prasībām vai no Konkurences padomes tiek saņemta informācija par konkurences tiesību pārkāpumu.

Piena kvotas (apjoma pārsnieguma) administrēšana:

LAD administrē tikai maksājumu kvotas pārsniegšanas gadījumā. Maksājumu par pārsniegto piena kvotas apjomu ieskaita LAD kontā, tad ieskaita Eiropas Lauksaimniecības garantiju fondā.

Intervences pasākumi:

Tirgus intervence ir cenu atbalsta sistēma ar mērķi stabilizēt tirgu un nodrošināt lauksaimniekiem stabilus ienākumus. Intervencē var iepirkt tikai ES izcelsmes produktus un piešķirt atbalstu par to uzglabāšanu privātās noliktavās. Tie ir: labība, rīss, cukurs, olīveļļa un galda olīvas, liellopu un teļa gaļa, piens un piena produkti, cūkgaļa, aitu un kazu gaļa un to produkti.

Eksporta kompensācijas:

Eksporta kompensācijas ir ES Tirgus kopējās organizācijas sastāvdaļa. Tās ietvaros eksportētājiem ir iespēja saņemt kompensāciju par lauksaimniecības produktu un pārstrādāto lauksaimniecības produktu eksportu no ES uz trešajām valstīm saskaņā ar Eiropas komisijas likumdošanu un noteiktajām likmēm.

Licencēšana:

Licencēšana ir monitoringa sistēma, kas ar licenču palīdzību uzrauga lauksaimniecības produktu eksportu un importu Eiropas Savienībā. Importa (AGRIM) vai eksporta (AGREX) licence nepieciešama, ja notiek importa vai eksporta darījumi ar trešajām valstīm (valstis, kas nav ES dalāibvalstis) vai, ja tiek prasīta eksporta kompensācija.

Lai saņemtu finansiālu atbalstu jebkurā no iepriekš minētajiem pasākumiem, pretendentam jāreģistrējas kā LAD klientam.

 

 

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.