Īpašais atbalsts cietes kartupeļu kvalitātes uzlabošanai (IKC)

Īpašais atbalsts cietes kartupeļu kvalitātes uzlabošanai (IKC) ir atbalsts lauksaimniekam par kartupeļu cietes tonnu, kas iegūta no kartupeļu cietes ražotājam piegādātajiem kartupeļiem.

 

IESNIEGUMA IESNIEGŠANA:

Līdz 2014. gada 15.jūlijam lauksaimnieks Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē iesniedz iesniegumuIesniegums īpašajam atbalstam cietes kartupeļu kvalitātes uzlabošanai 2014.gadā

 

CIETES RAŽOTĀJS:

līdz 2014.gada 1.decembrim

cietes ražotājs iesniedz LAD kartupeļu pieņemšanas apliecinājuma dokumenta orģinālu, kurā ir norādīta sekojoša informācija:

 • Piegādes datums.
 • Apliecinājuma dokumenta numurs.
 • Audzēšanas līguma numurs.
 • Kartupeļu audzētāja vārds vai nosaukums un adrese.
 • Transportlīdzekļa svars, ierodoties cietes ražošanas uzņēmumā vai piegādes vietā.
 • Transportlīdzekļa svars pēc izkraušanas un atbrīvošanas no zemes atliekām.
 • Piegādātās kravas bruto svars.
 • Piegādātās kravas bruto svara samazinājums procentos, ievērojot svešķermeņu svaru un mazgājot absorbētā ūdens svaru.
 • Piegādātās kravas bruto svara samazinājums svešķermeņu svara dēļ.
 • Piegādātās kravas kopējais kartupeļu tīrsvars.
 • 5050 gramu zemūdens svars.
 • Cietes saturs procentos.
 • Kravas piegādātāja un kravas pieņēmēja paraksti.

 

NODERĪGI:

Kartupeļu svara un cietes satura noteikšana
 1. Kartupeļu audzētāji kartupeļus piegādā cietes ražošanas uzņēmumā vai uzņēmuma norādītajā piegādes vietā.
 2. Kartupeļu bruto svaru katrai kravai nosaka piegādes laikā, salīdzinot piekrauta un tukša transportlīdzekļa svaru.
 3. Kartupeļu tīrsvaru nosaka, ņemot paraugus no vairākām vietām transportlīdzekļa kravas nodalījumā trijos dažādos līmeņos – augšdaļā, vidū un apakšdaļā. Pirms tukša transportlīdzekļa nosvēršanas to atbrīvo no zemes atliekām. Svara noteikšanai ņem paraugu ne mazāk kā 20 kilogramu. Bumbuļus nomazgā, atbrīvo no svešķermeņiem un nosver vēlreiz. Reģistrēto svaru samazina par 2 %, ņemot vērā ūdens daudzumu, kas absorbēts, bumbuļus mazgājot. Iegūto kopējo samazinājumu piemēro 1000 kilogramiem kartupeļu.
 4. Cietes saturu kartupeļos (%) nosaka, pamatojoties uz 5050 gramu piegādāto kartupeļu zemūdens svaru, atbilstoši Komisijas 2003.gada 23.decembra Regulas (EK) Nr.2235/2003, ar ko nosaka kopīgus noteikumus Padomes Regulu (EK) Nr.1782/2003 un (EK) Nr.1868/94 piemērošanai attiecībā uz kartupeļu cieti, II pielikumam. Izmantojamais ūdens ir tīrs un bez piedevām, un tā temperatūra ir zemāka par 18 oC.

 

Atbalsta likme ir EUR 81,50 par kartupeļu cietes tonnu. Ja atbalsta apmērs 2014.gadā valstī pārsniegs kopējo pieejamo atbalsta apmēru EUR 200 000, tiks piemērots samazinājuma koeficients. Samazinājuma koeficientu LAD aprēķinās līdz 2015.gada 31.martam un publicēs to laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" līdz 15.aprīlim.

 

ATBALSTA IZMAKSA:

Pēc visām nepieciešamajām pārbaudēm tiks aprēķināta atbalsta summa. Atbalsts tiks izmaksāts līdz 2015.gada 30.jūnijam.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.