Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana (LDGRS 04)

"Lauku attīstības plāna" pasākuma "Agrovide" apakšpasākuma Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana (LDGRS 04) mērķis ir saglabāt, aizsargāt un pavairot vietējās izcelsmes nozīmīgo šķirņu lauksaimniecības vaislas dzīvniekus, kuri nacionāli un starptautiski ir atzīti kā apdraudētas populācijas. Atbalsts paredzēts vietējo, nozīmīgo lauksaimniecības dzīvnieku šķirņu:

  • Latvijas brūnās un Latvijas zilās šķirnes govju,
  • Latvijas baltās šķirnes cūku, 
  • Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, 
  • Latvijas zirgu šķirnes braucamā tipa zirgu, 
  • Latvijas vietējās kazu šķirnes

audzēšanu un pavairošanu apdraudētās populācijas ģenētisko resursu saglabāšanu.

SVARĪGI:

LDGRS ietvaros saistības uzņemas uz pieciem gadiem par katru lauksaimniecības dzīvnieku atsevišķi.

2010.gads ir pēdējais saistību gads LDGRS 04 apakšpasākumā un pēdējais gads, kad ir jāiesniedz atbalsta iesniegums par saistību izpildi (2006-2010).

Iesniedzot LDGRS iesniegumu jau otro, trešo, ceturto vai piekto gadu, aizpildītais iesniegums kalpo kā apliecinājums saistību turpināšanai!

Šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācijas (kontaktus skatīt Rokasgrāmatā 2010.gadā 91.lpp.)

Agrovides saistības viena lauka līmenī (paskaidrojoša tabula).

IESNIEGUMA IESNIEGŠANA:

Līdz 2010.gada 3.septembrim jāiesniedz "Iesniegums pasākuma "Agrovide" apakšpasākumam "Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana" 2010.gadā" kā arī šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācijas izsniegtu atzinumu par dzīvnieku šķirnes atbilstību šķirnes aprakstam.

No pirmā maksājuma apstiprināšanas gada Jūs apņematies atbalsttiesīgo dzīvnieku nepārdot, nedāvināt un nelikvidēt, izņemot īpašus apstākļus (izbeidzies dzīvnieka produktīvais vecums, slimības, nelaimes gadījumi, kuros dzīvnieks daļēji cietis un nav ārstējams), ko apliecina veterinārārsta izsniegta izziņa, kas RLP jāiesniedz kopā ar LDGRS iesniegumu un atzinumu.

2010.gada 3.septembris ir pēdējais datums, kad var iesniegt papildinājumus vai labojumus LDGRS iesniegumā.

ATBALSTA IZMAKSA:

Pēc visām nepieciešamajām pārbaudēm tiks aprēķināta atbalsta summa. Atbalsts tiks izmaksāts līdz 2012.gada 30.jūnijam un pretendentam tiks nosūtīts gala lēmums par atbalstu. Tajā būs norādīts, cik liela atbalsta summa ir aprēķināta, kā arī atbalsta aprēķina pamatojums.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.