Pārejas posma valsts atbalsts par aitu mātēm

Lauku atbalsta dienests informē, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas 2013.gada 25.jūnija lēmumu tiek dota atļauja Latvijai veikt pārejas posma valsts atbalstu par aitu mātēm 2013.gadā. Šim maksājumam tiek piemērots samazinājuma koeficients 0,635305, līdz ar to atbalsts par vienu aitu māti ir 6,25 LVL.

Atbalsta saņemšanas nosacījumi:
Atbalstu par aitu māti var saņemt, ja:

  • dzīvnieku reģistrē, apzīmē (20 dienu laikā pēc piedzimšanas un pirms tas atstāj ganāmpulku, kurā piedzimis) un par tiem regulāri sniedz informāciju normatīvos aktos paredzētā kārtībā;
  • saimniecības ganāmpulkā pēc stāvokļa uz kārtējā gada 1.jūliju ir ne mazāk par 10 aitu mātēm, kuras saskaņā ar LDC datiem ir vienu reizi atnesušās vai vecākas par gadu; 
  • saglabā ganāmpulkā iesniegumā norādītos dzīvniekus vismaz simts dienas, skaitot no kārtējā gada 16.jūlija (t.i. līdz 24.oktobrim).

SVARĪGI: Ja lauksaimniekam laikposmā no 16.jūlija līdz 23.oktobrim rodas apstākļi, kuru dēļ ganāmpulkā ir nepieciešams aizstāt kādu no iesniegumā minētajiem dzīvniekiem, to 10 dienu laikā pēc minēto apstākļu rašanās aizstāj ar aitu māti, kas uz aizstāšanas brīža ir vienu reizi atnesusies vai vecāka par gadu, un 5 dienu laikā pēc dzīvnieka aizstāšanas veic labojumu attiecīgajā iesniegumā tajā LAD Reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē, kurā tas tika iesniegts.

Iesnieguma iesniegšana: No 2014.gada 1.janvāra līdz 15.jūlijam.

 

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.