Piesakoties 6. ekoshēmas atbalstam, lauksaimnieks uzņemas 2 gadu saistības, kuru laikā apņemas neveikt pieteiktā zālāja platības (lauka) aparšanu, lobīšanu, irdināšanu 2 gadus pēc kārtas.
Ja platību maksājumiem pieteiktos laukus izpostījuši medījamie dzīvnieki, situācija fiksējama fotogrāfijās ar piesaistītām uzņemšanas vietas koordinātām, tās kopā ar situācijas aprakstu iesniedzamas Lauku atbalsta dienestā. To var izdarīt vienā no šiem veidiem:
- Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā izvēlnē “Pārkāpums/ ārkārtas apstākļi”;
- autorizējoties LAD mobilajā lietotnē un izmantojot izvēlni “Pārkāpums/ ārkārtas apstākļi”.
Pēc tam, kad lauksaimnieks ir informējis dienestu, dzīvnieku izpostīto zālāju drīkst tikai nolīdzināt un pārsēt. Šādā gadījumā lauksaimnieks varēs saņemt 6. eksohēmas atbalstu.
Zemkopības ministrija ir sniegusi arī papildu skaidrojumu tīmekļa vietnē www.laukutikls.lv “KLP atbalsta pasākumi no 2023. gada - atbildes un skaidrojumi” - mežacūku rakumu gadījumā platību ir atļauts nolīdzināt, neuzirdinot augsnes virskārtu.
Lauksaimniekam ir arī iespēja vērsties attiecīgās pašvaldības izveidotajā Medību koordinācijas komisijā, lai noteiktu medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu apjomu un pakāpi, kā arī apzinātu materiālo zaudējumu apmēru.