Plānošanas periods
2021–2027
Programmas tips
Valsts atbalsts
Statuss
Kārta atvērta
Nozare
Visas nozares
Atbalsta saņēmējs
Zinātniskā institūcija
Iesniegšanas veids
Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS)
  • Pieejamais finansējums
    • 9 000 000 EUR

Atbalsta mērķis ir pilnveidot materiālo bāzi, lai nodrošinātu ar nozaru politikas izstrādi un attīstību saistīto pētījumu veikšanu, kā arī ar patērētāju interesēm saistīto laboratorisko analīžu veikšanu.

 

1. Atbalstu lauksaimniecībā izmantojamiem zinātnes pētījumiem piešķir saskaņā ar Regulas Nr.2022/2472 38. pantu.

Atbilstoši Regulas Nr. 2022/2472 38. panta 10. punktam atbalsts sedz līdz 100 procentiem no Noteikumu Nr.59 43.4. apakšpunktā minētajām attiecināmajām izmaksām, kas saistītas ar sadarbību un pētniecības pasākumiem.

Minēto atbalstu nevar apvienot ar citu publisku atbalstu, kas saņemts no citām vietējām, reģionālām, valsts vai Eiropas Savienības programmām par vienām un tām pašām attiecināmajām izmaksām.

Atbalsts ar lauksaimniecībā izmantojamiem zinātnes pētījumiem saistītajām izmaksām (tai skaitā pievienotās vērtības nodoklim) paredzēts, lai uzsāktu vai turpinātu Noteikumu Nr.59 7. pielikumā minētos pētījumus.

Atbalsta izmaksas ir attiecināmas, ja tās veiktas pēc iesnieguma iesniegšanas vai pēc Regulas Nr.2022/2472 38. panta 3. punktā minētās informācijas publicēšanas par attiecīgo zinātnes projektu.

Atbalstu piešķir pretendentam, kas:

  • atbilst pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas definīcijai saskaņā ar Regulas Nr.2022/2472 2. panta 50. punktu,
  • ir reģistrējies Zinātnisko institūciju reģistrā vismaz piecus gadus pirms iesnieguma iesniegšanas dienas,
  • nodrošina Regulas Nr.2022/2472 38.panta 8. un 9.punkta nosacījumu ievērošanu,
  • zinātniskās institūcijas stratēģijā ir noteicis specializāciju "lauksaimniecība", "mežsaimniecība" vai "veterinārā medicīna".

Lai saņemtu atbalstu pretendents Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) iesniedz :

Atbalsta pretendents pirms plānoto jaunu darbību uzsākšanas paziņo Lauku atbalsta dienestam par izmaiņām atbalsta izdevumu tāmē.

Lauku atbalsta dienests mēneša laikā pēc iesnieguma iesniegšanas termiņa beigām pieņem lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt atbalstu.

2. Atbalstu ar pētījumu un laboratorisko analīžu veikšanu saistītās materiālās bāzes pilnveidošanai piešķir:

  •  ēku atjaunošanai, uzturēšanai (tostarp administratīvajiem izdevumiem) un pārbūvei, kā arī iekārtu, aprīkojuma (tai skaitā datortehnikas un programmatūras) un mērinstrumentu iegādei;
  • iekrāvēju, pļaujmašīnu, kombainu, lauksaimniecības traktortehnikas, tās piekabju un puspiekabju un lauksaimniecībā izmantojamo tehnoloģisko agregātu iegādei;
  • datubāzes un digitālās sistēmas izstrādei, biroja un laboratorijas tehnikas un aprīkojuma iegādei, kā arī laboratorijas iekārtu nomai;

Atbalstu piešķir pretendentam, kas atbilst vismaz vienai no Noteikumu Nr.59 45.punktā uzskaitītajām prasībām.

Atbalsta pretendenta projekti nedrīkst būt saistīti ar saimnieciskās darbības veikšanu.

Ar saimniecisko darbību nesaistīts ir projekts, kas atbilst šādiem kritērijiem:

  • projektu īsteno zinātniskā institūcija, kuras pamatdarbība neatkarīgi no tās juridiskā statusa (publisko tiesību subjekts vai privāto tiesību subjekts) vai finansēšanas veida atbilstoši tās darbību reglamentējošiem dokumentiem (statūtiem, nolikumam vai satversmei) ir zinātniskā darbība, kā arī zinātniskās darbības rezultātu izplatīšana zināšanu un tehnoloģiju pārneses veidā;
  • ieņēmumi, kas gūti, īstenojot Noteikumu Nr.59 47.1.apakšpunktā minēto pamatdarbību, atkārtoti tiek investēti pamatdarbībā,
  • pretendents nodala nesaimnieciskās pamatdarbības un ar tām saistītās finanšu plūsmas no saimnieciskajām pamatdarbībām.

 Atbalstu nepiešķir jaunu ēku būvniecībai un autotransportlīdzekļu iegādei.

Lai saņemtu atbalstu pretendents Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) iesniedz :

Ja kādā no tāmes izmaksu pozīcijām (izņemot attiecībā uz Noteikumu Nr.59 43.4. apakšpunktā minēto atbalstu) grozījumu apmērs pārsniedz 10 procentu no kopējās tāmes summas un tiek paredzētas jaunas darbības, pirms izmaiņu veikšanas tāmē un jaunu darbību uzsākšanas nepieciešams saņemt Zemkopības ministrijas Zinātniskās padomes sekretariāta saskaņojumu.