Atbalsta pretendents
- Lauku saimniecība, kuras kopējais neto apgrozījums no lauksaimniecības nozares pēdējā noslēgtajā gadā pirms lauku saimniecība piesakās atbalsta saņemšanai ir vismaz 4000 EUR;
- Atbilstīgā kooperatīvā sabiedrība.
Atbalstāmās aktivitātes
- Bioloģiskajām lauku saimniecībām - visa veida ieguldījumi, kas atbilst MK noteikumiem Nr.776, izņemot traktoru un pašgājēja ražas novākšanas tehnikas iegādei;
- Visām lauku saimniecībām un kooperatīvajām sabiedrībām – energoefektivitātē, atjaunojamās enerģijas izmantošanā, emisiju mazināšanā un alternatīvās enerģijas nodrošināšanā, kas nepieciešama uzņēmuma darbībai ārkārtas apstākļos saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 776.
Atbalsta intensitāte
- 30% – 70% (pamatlikme ar papildus intensitāti).
Maksimālā atbalsta intensitāte apakšpasākumā ir līdz:
- 50% - tehnikai un iekārtām;
- 50% - būvniecībai (jaunajiem lauksaimniekiem un īpaši atbalstāmās teritorijas - 60%);
- 70% - laistīšanas iekārtām.
Attiecināmās izmaksas
Vienam atbalsta pretendentam plānošanas periodā 2021.–2027. gadam maksimālo attiecināmo izmaksu apmēru un atbalsta intensitāti nosaka ņemot vērā saistītās personas, kopprojekta gadījumā – tikai attiecināmās izmaksas katram kopprojekta dalībniekam un katra apakšpasākuma aktivitāšu izmaksām atsevišķi. Maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs ir:
- 1 000 000 EUR lauku saimniecībai, ko būvniecības gadījumā (ciktāl tā nepieciešama atjaunīgās enerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanai) var palielināt līdz 2 000 000 EUR tādam atbalsta pretendentam, kura ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības pārsniedz 50 procentus no kopējiem ieņēmumiem, par izmaksātas darba algas un ar to saistīto darbaspēka nodokļu un nodevu kopsummu pēdējos divos gados;
- Atbilstīgai kooperatīvajai sabiedrībai bez ierobežojuma.
Pieejamais finansējums 14. kārtai summējas ar 2022., 2023. 2024. un 2025. gada pieteikšanās kārtās piešķirto finansējumu!
Maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs atbalsta pretendentam nepārsniedz tā ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos gados, ņemot vērā noslēgto gadu ar augstāko ieņēmumu rādītāju, vai, ja atbalsta pretendents dibināts pēdējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas, nepārsniedz pēdējā noslēgtā gada ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes:
- vairāk par piecām reizēm, ja atbalsta pretendenta kopējais apgrozījums ir līdz 70 000 EUR;
- vairāk par trīs reizēm, ja atbalsta pretendenta kopējais apgrozījums ir lielāks par 70 000 EUR.
Svarīgi ievērot!
Būvniecības gadījumā, ciktāl tā nepieciešama atjaunīgās enerģijas ražošanas iekārtu uzstādīšanai, iepirkuma dokumentus var iesniegt ar projekta iesniegumu vai kopā ar projekta īstenošanu apliecinošajiem dokumentiem.
Tehnikas un iekārtu iegādes gadījumā jāizmanto Tehnikas un iekārtu katalogs.
Projekta uzraudzības periods ir
- pieci gadi pēc to īstenošanas;
- septiņi gadi, ja projekts īstenots gaļas liellopu audzēšanas nozarē vai ilggadīgo augļkopības kultūru stādījumu ierīkošanā.